Стаємо енергетично незалежними

Твердопаливний котелУ наш час населення України закликають економити енергоносії, а точніше, змушують це робити шляхом підвищення тарифів на газ та електроенергію. Тим самим закликають бути енергетично незалежними.

Майбутній опалювальний сезон обіцяє стати інтригою у вигляді рахунків. І кожен свідомий хазяїн дбає про те, щоб в його оселі був затишок і тепло за якомога менші кошти. На щастя, в наш час новітніх технологій не відстають і виробники таких старовинних, на перший погляд, приладів для опалювання приміщень як твердопаливні котли. Новітні твердопаливні котли обладнані сучасними системами безпеки, електронними автоматичними пристроями, які слідкують за температурою в котлі і в приміщенні та сприяють якомога меншій витраті палива, тим самим дозволяючи ЕКОНОМИТИ КОШТИ на опалення.

Твердопаливні котли тривалого горіння здатні працювати лише на одному завантаженні паливного матеріалу до трьох діб. Примусова автоматична подача повітря дозволяє горіти лише верхньому шару паливного матеріалу, не чіпаючи нижні шари, що забезпечує ще більшу економію, а також дозволяє завантажувати до котла сировину будь-якої вологості. Такі котли, по суті, виявляються утилізаторами будь-якого сміття, яке зазвичай викидається.

Використання твердопаливних котлів тривалого горіння дозволяє у п’ять разів зменшити витрати на опалення у порівнянні з використанням газу за нинішніми цінами. Наприклад, на опалення будинку площею в 100 м2 потрібно від 300 м3 газу, за новими тарифами це складає близько 1400 грн. Обігрів такої ж площі сучасним твердопаливним котлом тривалого горіння в місяць обійдеться від 1 м3 дров, або від 300 кг вугілля, або від 500 кг пілетів/брикетів. Якщо робити запаси вугілля або дров ще влітку, то ціна за місяць опалення такого будинку на дровах складатиме від 200 грн, або від 300 грн на вугіллі, або від 500 грн на пілетах/брикетах.**

За приблизними розрахунками, за весь опалювальний сезон, використовуючи газ, власник будинку в 100м2 витратить від 6 до 7 тисяч гривень. Надійний та якісний твердопаливний котел тривалого горіння окупиться десь за 4 опалювальних сезони. Власникам же невеликих підприємств площею 500 м2 (автомийки, майстерні тощо) витрати на переобладнання підприємства на твердопаливний котел тривалого горіння повернуться у вигляді економії за один опалювальний сезон. Якщо ж для опалення використовувати відходи та сміття, яке такі котли залюбки «приймають», Ваші витрати будуть ще меншими.

Щоб правильно обрати потужність котла в кіловатах, необхідно площу приміщення, за умови, що висота в межах 3 метрів, поділити на 10. Це буде необхідна потужність котла для приміщення в ідеальних умовах, тобто, немає ніяких втрат тепла і не аномальний мороз. Рекомендується обирати котел з запасом потужності, наприклад, для приміщення в 100м2 обирати котел потужністю 12-13 кВт, а для приміщення в 500м2 – потужністю в 60 кВт.

Потрібно дивитись на товщину сталі, з якої вироблений котел. Котли потужністю від 10 до 65 кіловат повинні бути вироблені із спеціальної котлової сталі товщиною не менше 6мм. Більш потужні котли – товщиною 8-12 мм., інакше дуже скоро в ньому почнуть прогорати дірки. Також шви котла повинні бути добре проварені. Широкі похилі дверцята топки, а також глибина топки не менше ніж півметра будуть зручними для обслуговування та завантаження насипного палива, а також дров великих розмірів. Для безпеки навколишнього простору та зменшення потрапляння в приміщення диму та сажі дверцята котла повинні бути теплоізольовані, а також ущільнені керамічним шнуром (азбестовий шнур дуже швидко висипається і його потрібно постійно замінювати).

Але економити потрібно з розумом!

Якщо придбати дешевий, виготовлений з неякісної некотлової або з недостатньо товстої сталі котел, то він не прослужить і десяти років (дуже часто і п’яти). Також можна придбати котел-підробку, виготовлений неофіційним виробником з порушенням норм виробництва та з неякісних матеріалів. Такий котел буде дешевший, ніж у офіційного виробника. Всі ці випадки зроблять котел незручним, недовговічним, а в деяких випадках навіть небезпечним у використанні. На контрафактні котли також не діє офіційна гарантія виробника.

Радість від відносно невисокої ціни буде недовгою. Тож, обираючи твердопаливний котел, необхідно обирати перевірених виробників, а також представницькі мережі збуту. Зараз на ринку України найбільш привабливими є твердопаливні котли тривалого горіння українсько-польського виробництва Wichlacz-UA: котли Wichlacz (Вихлач), Ateplo та Petlax, які виготовляються в Україні на польському обладнанні з якісних матеріалів з дотриманням усіх нормативних параметрів. Такі котли є дуже економними та служать більше 20 років.

Офіційні представництва Запорізької компанії Wichlacz-UA, де можна придбати якісний та справжній котел, є в більшості міст України. В нашому місті представництво цього заводу можна відвідати за адресою: вул. Маланюка, 1а. З продукцією можна ознайомитися на сайті teplodom.kr.ua або зв’язатися з представником заводу в Кіровограді за телефонами: (099)400-31-97 та (096)870-32-36.

Тож якнайшвидше переобладнуйте приміщення на дешевші види опалення. Ваша економія та енергетична незалежність є здійсненною та благородною метою!

** Ціни на твердопаливні матеріали наведені станом на липень-серпень 2015 року.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *