Як обрати велосипед

Як обрати велосипед

Отже, ви вирішили бути в тренді і нарешті придбати велосипед. Якщо ви в цій справі новачок, є сенс звернути увагу на вживані велосипеди. У купівлі з рук є свої плюси й мінуси. Великим плюсом буде, звісно ж, ціна набагато нижча від магазинної. Але у такої покупки є і свої ризики: помітні і приховані дефекти, зношеність або навіть кримінальне минуле. На перший погляд, недоліків більше, ніж переваг.
Але купити вживаний байк у гарному стані реально! Для цього слід звернути увагу на 5 основних пунктів.

В оголошеннях трапляються кастомні моделі

В оголошеннях трапляються кастомні моделі

Ціна

Найдешевші моделі розраховані на декілька сезонів активного катання, і ставши “щасливим” власником саме такого велосипеда, можете влетіти в копієчку на його постійному і недешевому ремонті. Така економія не потрібна!
Ідеальний варіант, коли продавець — велосипедист-професіонал. У такому випадку він міняє свого двоколісного друга, тому що зростає його рівень катання і, відповідно, виникає потреба у більш прокачаному варіанті. Як правило, у таких продавців техніка в порядку і вчасно проходила необхідне технічне обслуговування.
Щоб приблизно зорієнтуватися у ціні, відніміть від вартості аналогічної нової моделі 30%. Саме стільки, за оцінками експертів, втрачає велосипед за один рік активного катання.

Розмір рами

Розмір рами має значення

Розмір рами має значення!

Він має значення! Це забезпечує комфортну посадку людям різного зросту. Різні ростовки однієї моделі відрізняються тільки розміром рами, а всі інші деталі у них ідентичні. Тут принцип такий же, як і в одязі. У кожного бренду є своя таблиця розмірів, і підбирати раму треба по розмірній сітці саме цього виробника. Розміри йдуть внапуск. Тобто одній людині підійдуть два сусідніх розміри, але посадка буде відрізнятися. Розмір рами зазначається в дюймах, сантиметрах або буквах (s, m, l, xl) і наноситься на трубу під сідлом.

Технічний стан

Звертайте увагу на зовнішній вигляд

Звертайте увагу на зовнішній вигляд

Найкраще перевіряється під час тест-драйву. Зверніть увагу на перемикання швидкостей, відсутність люфту і сторонніх скрипів. Гальма повинні гальмувати, уважно роздивіться колодки. Ободи коліс повинні бути без тріщин, а покришки мати протектор. Якщо ви не в темі, попросіть допомогти друга або знайомого, який на цьому собаку з’їв.

Зовнішній вигляд

Навіть якщо ви не розбираєтеся в технічних деталях, загальний зовнішній вигляд байка може багато розказати. Перш за все, він має бути чистим, щоб можна було розгледіти усі подряпинки та тріщинки. І хоча ці косметичні дефекти не означають, що перед вами убитий варіант, можете сміливо просити скинути ціну.

Документи на велосипед

Щоб убезпечити себе, вимагайте паспорт на велосипед. Однак навіть його наявність не гарантує того, що байк не був краденим, оскільки підробити паспорт нескладно. Так само і відсутність документів не повинна бути вирішальною при купівлі велосипеда (який може бути зібраним самостійно). Але якщо продавець викликає підозру, почитайте форуми і велосипедні сайти, де оголошуються в розшук крадені велики.

Купувати новий чи вживаний велик вирішувати вам, але в будь-якому випадку до справи треба підійти відповідально.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *