Професія: 4 етапи успішного вибору професії

Професія: 4 етапи успішного вибору професії

Професія: 4 етапи успішного вибору професії

Майбутня професія обирається не так легко, це один з найважливіших у житті кожної людини викликів. І якщо тимчасову роботу або підробіток знайти відносно легко, то зробити такий складний вибір пристрасті свого життя правильно відразу після закінчення школи, вдається далеко не всім. Тому протягом життя багатьом з нас доводиться змінювати сферу діяльності і місце роботи. Нерідко — кардинально. Для цього нам доводиться здобувати нові знання і проходити різноманітні курси перекваліфікації. Освіта впродовж життя — це запорука успішної кар’єри в наші дні. В умовах глобалізації особливо цінними є працівники, які, за потреби, вміють вчитися новому.

Ваша майбутня професія залежить від декількох факторів:

Професія

 1. Ваші вміння та навички:
  • комунікативність,
  • робота в команді,
  • вміння вирішувати поставлені завдання,
  • організаторські здібності тощо.
 2. Ваші інтереси:
  • наукові,
  • соціальні,
  • творчі,
  • волонтерські і т.п.
 3. Мотивація:
  • гроші,
  • соціальний статус,
  • особистісний розвиток.
 4. Особистісні якості:
  • темперамент,
  • переваги і недоліки характеру.
 5. Місце, в якому ви знаходитеся.
 6. Ваша кваліфікація.
 7. Ваші контакти.

Процес вибору професії можна умовно поділити на 4 етапи:

І. Самоаналіз

На цьому етапі слід об’єктивно оцінити свої професійні та особистісні вміння та якості, визначити, якої мети ви хочете досягти у житті. Проаналізувати, в чому полягають ваші переваги та недоліки. Це важливо не тільки для вибору професії, а й для проходження різноманітних співбесід та інтерв’ю в майбутньому.

ІІ. Усвідомлення можливостей

Після невеликого самоаналізу час зібрати інформацію, які можливості відкриваються саме перед вами. Наприклад, ви гарно володієте якоюсь іноземною мовою. Подумайте, в яких галузях ви можете застосувати це своє вміння (робота в школі, в позашкільному закладі, з приватними учнями, перекладачем, якщо робота з дітьми не підходить, робота за кордоном і т.д.).

ІІІ. Вибір

На цьому етапі ефективним буде спілкування з людьми, які мають досвід роботи в обраній вами професії. Вони можуть розповісти про переваги і недоліки професії з власного досвіду. Якщо є можливість, проведіть з цією людиною увесь її робочий день, “подивіться кухню зсередини”. Окрім того, що ви отримаєте уявлення про те, як проходитиме ваш робочий день, якщо ви оберете цю професію, такий досвід допоможе на співбесідах не етапі пошуку роботи. Важливою частиною цього етапу є обговорення ваших планів на майбутнє з іншими людьми. Сім’я, друзі, наставники можуть відіграти важливу роль у вашому виборі.

ІV. Активні дії

Це завершальний етап вибору професії. Він включає в себе такі дії: підготовка резюме, пошук можливих роботодавців та вакансій, проходження різноманітних співбесід та робота на випробувальному терміні.

Звичайно, ці етапи вибору професії та пошуку роботи є доволі умовними та приблизними. Їх послідовність також може змінюватися у кожному конкретному випадку. Іноді вам доведеться повертатися до якогось етапу знову і знову.

Зміни (на краще чи на гірше) у житті будь-якої людини — це завжди стрес. Однак при зміні професії слід пам’ятати головне правило: справжнє життя починається там, де закінчується ваша зона комфорту. Не бійтеся вчитися новому!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *